Reklama
Reklama

Nowy program mieszkaniowy w Poznaniu. W środę nie wychodząc z domu bedzie można dopytać o szczegóły

Wizualizacja | fot. PTBS

Na godzinę 16:00 zaplanowano spotkanie w trybie Q&A z Renatą Murczak, dyrektorką Biura Spraw Lokalowych UMP.

Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku Miasta Poznania od godz. 16:00. Podczas Q&A, czyli serii pytań i odpowiedzi, zainteresowani będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat programu "POZnań - i zamieszkaj". Pytania będzie można zadawać w komentarzach - informują miejscy urzędnicy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Przypominamy. Miasto Poznań i Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ruszyły z pierwszym etapem nowego programu mieszkaniowego. W ramach pierwszego etapu programu można ubiegać się o najem - po cenach niższych niż rynkowe - jednego z 199 komfortowych lokali, które powstaną na Strzeszynie. Mieszkania będą zlokalizowane w rejonie ulic Literackiej, Jana Wiencka i Adama Poszwińskiego.

"POZnań - i zamieszkaj" stanowi alternatywną i tańszą, a przede wszystkim stabilniejszą formę najmu w stosunku do rynku komercyjnego. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania przez najemcę z dopłaty do czynszu, co może znacznie obniżyć koszty utrzymania lokalu. Oferta skierowana jest przede wszystkim do poznańskich rodzin i osób, które planują jej założenie lub też myślą o poprawie warunków lokalowych. Udział w programie mogą wziąć również osoby, które nie mieszkają w Poznaniu, lecz planują swoją przyszłość związać ze stolicą Wielkopolski.

Osoby zainteresowane udziałem w programie składają wniosek do Biura Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Poznania. Wraz z wnioskiem należy przedstawić dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnienie warunków udziału w programie, tj. warunku dochodowego oraz braku tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie Poznania. Do wniosku należy dołączyć również dokumenty potwierdzające możliwość uzyskania punktów, zgodnie z przyjętym systemem kwalifikacji punktowej, który decyduje o kolejności umieszczenia osób na liście najemców - przypominają miejscy urzędnicy.

Wnioski przyjmowane będą do 30 listopada. Szczegóły można znaleźć tutaj.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro