Reklama
Reklama

37-letni pedofil namówił nastolatkę do wysyłania mu swoich rozbieranych zdjęć. Odkryto to przy okazji innej sprawy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu.

- Zaczęło się od zgłoszenia jakie otrzymali w lipcu policjanci z Konina. Właśnie do nich zwróciła się o pomoc matka nastoletniej dziewczyny, która znalazła w telefonie córki niepokojące treści. Za pośrednictwem komunikatora internetowego z dziewczynką kontakt nawiązał dorosły mężczyzna. Skutecznie namówił ją do przesłania mu swoich zdjęć o charakterze seksualnym. Zatrzymany 24-latek przyznał się do popełnionego przestępstwa. Nigdy w przeszłości nie był notowany przez policję - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

O tej sprawie pisaliśmy już w lipcu na naszym portalu. Policjanci zabezpieczyli telefon i komputer użytkowany przez dziewczynkę. Już kilka miesięcy temu policjanci podkreślali, że na sprzęcie dziewczynki są materiały wskazujące na aktywność innych pedofilów. Okazało się, że 24-latek nie był jedynym mężczyzną wysyłającym takie wiadomości do nastolatki.

- 20 października na terenie województwa zachodniopomorskiego policjanci z KMP w Koninie wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który również nawiązał kontakt z dziewczynką i namówił ją do przesłania swoich "rozbieranych zdjęć" - dodaje.

- Zatrzymany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim i na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Koninie został tymczasowo aresztowany przez sąd na 3 miesiące - kończy Liszczyńska.

37-latkowi grozi 12 lat więzienia. Nigdy wcześniej nie był karany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro