Reklama
Reklama

Nowe mieszkania powstaną na Wildzie. Przy słynnych schodach

fot. materiały inwestora

Vilda Moderne ma mieć 7 pięter.

Obiekt ma uzupełnić pierzeję u szczytu charakterystycznych schodów łączących Dolną Wildę i Górną Wildę przy ulicy Spychalskiego. Schody zaprojektowane w latach 30. ubiegłego wieku przez Władysława Czarneckiego zostały w ostatnich latach gruntownie wyremontowane.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Za nową inwestycję mieszkaniową na Wildzie odpowiada Bouygues Immobilier Polska. Na parterze znajdą się lokale usługowe, pod ziemią zaplanowano halę garażową, a na piętrach mieszkania. Elewacja budynku ma być podzielona na segmenty. Fasada będzie jasna, a niższe kondygnacje zostaną cofnięte, by wyeksponować schody.

W obiekcie znajdzie się 129 mieszkań o powierzchni od 25 do 93 metrów kwadratowych. Będą to kawalerki, ale też mieszkania kilkupokojowe - maksymalnie z 4 pokojami. Na parterze mieszkania mają mieć ogródki, a na wyższych kondygnacjach loggie, balkony lub tarasy. Dach ma być częściowo pokryty roślinami. Pojawią się na nim także panele fotowoltaiczne, dzięki którym obniżą się koszty utrzymania części wspólnych budynku.

Budynek ma być gotowy do użytku w 2024 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro