Reklama
Reklama

Tragiczny poród w łazience. Matka chce dobrowolnie poddać się karze

Zdjęcie ilustracyjne | fot. rawpixel / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. rawpixel / pixabay.com

O sprawie informowaliśmy już na naszym portalu.

W kwietniu na terenie gminy Rzgów w powiecie konińskim 23-latka urodziła dziecko w domowej łazience. Pogotowie wezwała do niej teściowa. Dziecko i matka trafili do szpitala, gdzie noworodek zmarł. Na jego ciele widoczne były obrażenia.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że noworodek zmarł w wyniku obrażeń głowy powstałych w trakcie porodu. Dziecko miało uderzyć głową o powierzchnię brodzika. Zlecono przeprowadzenie dodatkowych badań.

We wrześniu informowaliśmy, że matka dziecka usłyszała zarzut. Ma odpowiadać za narażenie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podczas porodu. Okazało się, że w trakcie ciąży kobieta ani razu nie była u lekarza.

Jak podaje Głos Wielkopolski, do sądu właśnie trafił akt oskarżenia w sprawie. Kobieta chce dobrowolnie poddać się karze.

23-latka ma troje dzieci: 2 z obecnego związku i 1 z poprzedniego. W lipcu decyzją sądu ograniczono jej władzę rodzicielską i ustanowiono nadzór kuratora. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro