Reklama
Reklama

19-latek jechał BMW 190 km/h

fot. policja
fot. policja

Prawo jazdy ma od roku.

Policjanci z Rawicza kontrolowali prędkość kierowców na trasie Szymanowo - Słupią Kapitulna w powiecie rawickim. W pewnym momencie natknęli się na kierowcę BMW, który poruszał się trasą z prędkością 190 kilometrów na godzinę. Auto zatrzymano do kontroli.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W miejscu, w którym funkcjonariusze dokonywali kontroli, maksymalna dozwolona prędkość to 90 km/h. Sprawcą wykroczenia okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Rawicz. Nastolatek został ukarany najwyższym mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi - informują policjanci z Rawicza.

Młody mężczyzna prawo jazdy ma od roku. - Policjantów martwi fakt braku świadomości u młodych kierowców. Prędkość to przyczyna znacznej części śmiertelnych w skutkach wypadków. To właśnie policjanci ruchu drogowego mają bezpośredni kontakt z uczestnikami tego typu zdarzeń. To oni są świadkami rozpaczy rodzin pojawiających się na miejscu, w którym zginęły najbliższe, ukochane osoby. Apelujemy o rozwagę i rozsądek - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
17.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro