Reklama
Reklama

Spora podwyżka cen biletów na miejskie baseny, lodowisko i do Term Maltańskich

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Termy Maltańskie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Termy Maltańskie

Wszystko przez m.in. rosnące koszty energii elektrycznej.

- Od 11 listopada 2021 r. ulegają zmianie ceny jednorazowych biletów wstępu na basen. Na pływalniach Atlantis, Rataje i Winogrady 60-minutowy pobyt na basenie będzie kosztował 17 złotych (bilet normalny) i 15 złotych (bilet ulgowy). 45-minutowa wizyta na Chwiałce będzie kosztowała odpowiednio 15 i 12 złotych - poinformowały 11 listopada Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Dotychczas bilety były o 3 złote tańsze.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

POSiR zdecydował się również na podwyżkę cen biletów wstępu na lodowisko Chwiałka. Od 11 listopada bilet pojedynczy (na 45 minut - jedna tercja) normalny kosztuje 15 zł. Bilet ulgowy to koszt 13 złotych. Bilet podwójny (na dwie tercje) kosztuje 25 złotych (normalny) i 20 złotych (ulgowy). To spora podwyżka w stosunku do cen obowiązujących do 10 listopada.

Dotychczas inne ceny obowiązywały w dni powszednie, a inne w święta i weekendy. Jak przypomina Głos Wielkopolski, w tygodniu ceny za wstęp na jedną tercję zaczynały się od 8 złotych (bilet ulgowy), a więc były o 5 złotych tańsze niż obecnie. Za dwie tercje w tygodniu płaciło się 12 złotych (ulgowy), a obecnie 8 złotych więcej - 20 zł. W weekendy bilety były nieco droższe, ale i tak tańsze od tych, które obowiązują teraz.

A to nie koniec podwyżek. Również 11 listopada nastąpiły zmiany w cenniku Term Maltańskich. Prezes obiektu Jerzy Krężlewski już w październiku zapowiadał, że przez rosnące koszty energii elektrycznej, wody, a także rosnące wynagrodzenia pracowników, należy się spodziewać podwyżki jeszcze w tym roku. Wprowadzono ją w czwartek.

Obecnie za bilet wstępu do aquaparku w dni powszednie trzeba zapłacić 29 złotych za godzinę (normalny) i 24 złote za godzinę (ulgowy). Bilet normalny na 2 godziny kosztuje 40 złotych, a ulgowy 34 złote. Bilet rodzinny na godzinę to koszt 59 złotych, a na 2 godziny 82 złote. W weekendy i święta jest drożej. Godzina w aquaparku kosztuje 37 złotych, a dwie godziny 49 złotych (bilet normalny). Za bilet ulgowy trzeba zapłacić odpowiednio 30 i 43 złote. Koszt biletu rodzinnego to odpowiednio 75 i 99 złotych.

Bilet normalny na baseny sportowe kosztuje 16 złotych, a ulgowy 14 złotych na godzinę. Za dwie godziny zapłacimy odpowiednio 25 i 20 złotych.

Godzina w świecie saun od poniedziałku do czwartku kosztuje 37 złotych (normalny) i 31 złotych (ulgowy). Dwie godziny to koszt 53 i 48 złotych. W piątki, weekendy i święta za godzinę trzeba zapłacić 44 złote, a za dwie 59 złotych (bilet normalny). W przypadku biletu ulgowego koszt to 37 złotych i 53 złote.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro