Reklama
Reklama

Na MTP wejdziesz tylko z paszportem covidowym lub negatywnym wynikiem testu!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Halina P. / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Halina P. / archiwum

Taką decyzję podjęło szefostwo Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu organizowanym na terenie MTP, musisz okazać paszport covidowy lub negatywny wynik testu w kierunku Covid-19. Tak ma być w sezonie zimowym. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, MTP nie są pierwszym organizatorem targów na świecie, który wprowadził takie rozwiązanie. Osoby, które paszportu covidowego mieć nie będą, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego punktu do szybkich testów.

Prezes MTP Tomasz Kobierski w rozmowie z PAP przyznał, że wierzy, iż wprowadzenie takiej zmiany przyciągnie na MTP więcej wystawców i odwiedzających z Europy Zachodniej. Ma też zapewnić ciągłość działania MTP, a tym samym zapewnić możliwość organizowania targów. Wcześniejsze lockdowny doprowadziły do gigantycznych strat w branży targowej. Pracę straciło 60 tysięcy osób.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 15.11.2021 r., godz. 14.36
    Aktualizacja
    poniedziałek, 15.11.2021 r., godz. 14.36
    - Wymóg obowiązuje od grudnia br. do odwołania i dotyczy imprez o charakterze biznesowym, takich jak targi BUDMA czy Meble Polskie. W przypadku wydarzeń kierowanych do szerokiego odbiorcy dotychczasowe zasady nie ulegają zmianie. Jest to jednak zależne od rozwoju sytuacji covidowej - precyzuje MTP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro