Reklama
Reklama

Pijany kierowca uciekał przed policją. Po 400 metrach uderzył w drzewo

fot. Arek

Policjanci z powiatu ostrzeszowskiego zatrzymali 32-latka.

12 listopada, tuż przed godziną 18:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie skierował patrol dzielnicowych w rejon stacji paliw Orlen w Niedźwiedziu, skąd otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, kierującym pojazdem.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Kierujący na widok nieoznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Podczas podjętego pościgu nie stosował się on również do sygnałów dźwiękowych i świetlnych, nadawanych z policyjnego radiowozu, kontynuując jazdę. Po około 400 metrach stracił jednak panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Uciekinierem okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów, który kierował znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,97 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje prawie 2 promile - relacjonowała asp. Magdalena Hańdziuk.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono administracyjnie. 32-latek noc spędził w policyjnym areszcie, a o jego losie zdecyduje sąd.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
20.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro