Reklama

Przebudowa ulicy Święty Marcin: od poniedziałku znikną z niej tramwaje

fot. PIM
fot. PIM

Trwa przebudowa ulicy Święty Marcin.

Kilka dni temu prace objęły odcinek między Gwarną a mostem Uniwersyteckim. Od najbliższego poniedziałku zmienią się trasy tramwajów linii nr 2 i 13 oraz wyłączone z ruchu będą przylegające do torowiska fragmenty jezdni. Wszystko z uwagi na rozbiórkę przeznaczonej dla bimb infrastruktury. Oczywiście w ramach inwestycji zostanie ona przebudowana.

Co czeka kierowców? - Przejazd na wprost ul. Św. Marcin od ronda Kaponiera w stronę centrum przez skrzyżowanie z al. Niepodległości będzie możliwy tylko jedynym pasem, dwa służyć będą do lewoskrętów w al. Niepodległości. Ponadto wyłączony zostanie skrajny pas do skrętu w lewo z al. Niepodległości (od strony południowej) w ul. Św. Marcin (w stronę Kaponiery). Pierwsze prace rozpoczną się również na fragmencie ul. Towarowej. Ruch pieszy pozostaje bez zmian, rowerzyści natomiast na odcinku między ul. Kościuszki i al. Niepodległości będą poruszać się pasem ruchu dla samochodów - informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- Ponadto Miejski Inżynier Ruchu informuje, że 11 listopada w związku z Imieninami Ulicy Św. Marcin, wprowadzone zostaną czasowe zmiany organizacji ruchu w rejonie tej ulicy. Zamknięta dla ruchu pojazdów i parkowania będzie ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka, a na odcinku od ul. Kościuszki do Gwarnej będzie możliwy dojazd do posesji nr 69-77. Ulice Mielżyńskiego, Kościuszki, Kantaka, Gwarna, Garncarska i 27 Grudnia będą czasowo drogami bez przejazdu w kierunku ul. Św. Marcin (z wyjątkiem dwukierunkowego ruchu upoważnionych). Objazd zamkniętych ulic w kierunku południowym poprowadzono ul. Ratajczaka i Niezłomnych, a w kierunku wschodnim - ul. Matyi i Królowej Jadwigi. Kierowcy proszeni są o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem parkowania (od godz. 23:00 w dniu 10 listopada) - dodaje PIM.

Podczas prac budowlanych związanych z kolejną odsłoną przebudowy ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim, wykonawca zapewni dojazd do posesji, w tym m.in. pobliskich uczelni, a także służb ratowniczych. Piesi będą mogli poruszać się wyznaczonymi ciągami. Kolejne zmiany mają się pojawić pod koniec listopada.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro