Reklama
Reklama

Covidowe kontrole w poznańskich sklepach. "Część klientów miała nieprawidłowo założone maseczki"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu przeprowadzili we wtorek kontrole w obiektach handlowych czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia związane z covidem.

Skontrolowano 7 sklepów spożywczych, w jednym stwierdzono, że część klientów miała nieprawidłowo założone maseczki zakrywające usta i nos. Pouczono personel o obowiązku egzekwowania obostrzeń przeciwepidemicznych w przestrzeniach zamkniętych - informuje Cyryla Staszewska, rzeczniczka poznańskiego Sanepidu.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

W zakresie bezpieczeństwa, w jednym ze sklepów spożywczych, nałożono mandat karny w wysokości 300 złotych ze względu na wprowadzanie do obrotu przeterminowanych środków spożywczych i za brak bieżącej czystości - dodaje.

Kontrole covidowe przeprowadzono łącznie w 18 obiektach na terenie 5 galerii handlowych, gdzie stwierdzono 8 nieprawidłowości dotyczących braku kart charakterystyki płynów do dezynfekcji rąk.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro