Reklama
Reklama

W Święto Niepodległości będzie można zaszczepić się w budynku Wydziału Spraw Cudzoziemców

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Czytelnik

Szczepienia wykonywane będą jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson oraz szczepionką firmy Pfizer, którą mogą przyjąć dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia. Wykonywane będą także szczepienia 3 dawką dla wszystkich osób uprawnionych do jej przyjęcia.

W czwartek podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w godzinach od 9:00 do 13:00 na Placu Wolności 17, w budynku Wydziału Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, prowadzone będą szczepienia przeciw Covid-19.

Szczepienia prowadzone będą bez konieczności wcześniejszej rejestracji, a osoby zainteresowane proszone są jedynie o posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości w postaci dowodu osobistego lub w przypadku obcokrajowców o posiadanie paszportu - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Z kolei w najbliższy piątek (12 listopada) w godzinach od 10.00 do 16.00 szczepienia będą prowadzone w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18). Z takiej możliwości będzie można skorzystać w każdy piątek do końca listopada.

Również w piątek (12 listopada) będzie można po raz kolejny skorzystać z możliwości zaszczepienia się w punkcie szczepień w holu dworca głównego PKP w Poznaniu. Szczepienia będą wykonywane w godzinach od 13.00 do 17.00.

Punkt szczepień został zorganizowany w ramach wspólnej inicjatywy wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz PKP S.A. Szczepienia będą prowadzone w poniedziałki oraz piątki do 24 listopada. W specjalnie przygotowanej przestrzeni dworca będzie można otrzymać szczepionkę marki Pfizer oraz jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Wykonywane będą także szczepienia 3 dawką dla wszystkich osób uprawnionych do jej przyjęcia. Obsługę punktu szczepień zapewni kadra medyczna ze szpitala im. Franciszka Raszei -
dodaje Stube.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro