Reklama
Reklama

Trudna sytuacja na granicy z Białorusią. W Poznaniu wyrażą wsparcie i solidarność z polskimi pogranicznikami

fot. 16 Dywizja Zmechanizowana / FB
fot. 16 Dywizja Zmechanizowana / FB

Na środę zapowiedziano akcję "Poznań solidarny z polskimi pogranicznikami".

Manifestacja odbędzie się w przeddzień Święta Niepodległości. Podczas manifestacji będziemy chcieli okazać solidarność oraz wsparcie polskim służbom mundurowym, które obecnie chronią granicy polsko-białoruskiej. Wspólnie wesprzyjmy polskich pograniczników! - informują organizatorzy.

Organizatorem manifestacji jest Stowarzyszenie Projekt Poznań, Instytut Poznański oraz wiele poznańskich organizacji pozarządowych, które współpracują w ramach Cyryl Club - Wielkopolskiego Klubu Dyskusyjnego. Akcję wspiera też poznańskie koło Prawa i Sprawiedliwości. Radni Koalicji Obywatelskiej odrzucili stanowisko dotyczące wsparcia funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego i Policji w związku z bardzo trudną sytuacją ataku hybrydowego na Polskę, ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki. Rada Miasta Poznania nie uznała za istotne, żeby ponadpolitycznie, ponadpartyjnie wyrazić solidarność z naszymi pogranicznikami - informuje radna Klaudia Strzelecka z Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. My wspieramy ich i ich działania, działania rządu koordynujące ich ciężką i trudną pracę na rzecz obrony granicy Polski i Unii Europejskiej - dodaje.

Akcja na placu Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpocznie się w środę o godzinie 15.

Do sytuacji odniósł się przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej między innymi tłumacząc, że to bardzo trudna sytuacja dla rodzin funkcjonariuszy, które obawiają się o zdrowie i życie swoich bliskich. Czterozdaniowa deklaracja dla polskiego żołnierza znaczy znacznie mniej niż realne wsparcie zagwarantowane naszym członkostwem w UE i NATO. Na następną sesję przygotujemy takie stanowisko, bo tych Polaków, którzy ryzykują życiem, chcemy traktować poważnie - mówi cytowany przez "Gazetę Wyborczą" Marek Sternalski.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
120.37 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro