Reklama
Reklama

Kierowca ciężarówki twierdził, że bandyci gonili go po trasie S5. Mieli go przypalać nożem i okraść. Wszystko zmyślił

fot. policja
fot. policja

43-latek ma problem.

Mężczyzna powiadomił policjantów z Rawicza, że gdy jechał trasą S5, śledzili go bandyci w kilku samochodach. - Gdy zjechał na MOP Folwark, oni też skręcili, następnie go pobili, przypalali rozgrzanym nożem oraz ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami - tak relacjonował policjantom.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Gdy funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, historia kierowcy wydawała im się coraz mniej prawdopodobna. - Mężczyzna mówił nieskładnie, zmieniał wersje, coś do nich dodawał, był nienaturalnie pobudzony. Wszystko to brzmiało niewiarygodnie, wręcz absurdalnie i dawało do myślenia. Policjanci, kiedy zaczęli weryfikować na podstawie monitoringów to, o czym mówi zawiadamiający, nabierali przekonania, że to wszystko jest nieprawda. Wersja kierowcy upadła, gdy w kabinie ciężarówki znaleziono rzekomo skradziony portfel. Policjanci znaleźli nie tylko portfel. W schowku w kabinie znajdował się woreczek strunowy z zawartością ponad 7 gramów amfetaminy. W innym miejscu kabiny znaleziono natomiast, tackę z uformowaną tzw. "kreską" z amfetaminy i plastikową kartę, która posłużyła do jej zrobienia - informują funkcjonariusze.

43-latkowi postawiono zarzut posiadania narkotyków. Pobrano od niego krew. Jeśli okaże się, że prowadził ciężarówkę po zażyciu narkotyków, usłyszy kolejny zarzut.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro