Reklama

Tu powstanie pierwszy miejski las kieszonkowy w Polsce. Znamy datę sadzenia drzew

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Las kieszonkowy zostanie utworzony na działce w rejonie ulicy Milczańskiej.

Jak już wcześniej pisaliśmy, z inicjatywą wyszedł deweloper - UWI Inwestycje, a w akcji sadzenia drzew będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. - Akcja sadzenia lasu kieszonkowego odbędzie się w weekend 20-21 listopada na działce przy zbiegu ulic Milczańskiej i Inflanckiej w godzinach od 11:00 do 15:00. Do udziału w ekopikniku organizatorzy zapraszają całe rodziny. Na miejscu będzie można uczestniczyć w ekologicznych grach i zabawach edukacyjnych, skosztować grochówki, a przede wszystkim zasadzić własne drzewko. Ze względu na pandemiczne obostrzenia oraz logistykę wydarzenia organizatorzy uruchomili internetowe zapisy, które prowadzone są na stronie www.zielonemiastopoznan.pl - informują organizatorzy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia na 4-miesięczne płatne staże. Aplikuj do 18 lutego!
REKLAMA

Przez internet można zarezerwować dzień i godzinę wizyty na pikniku. - Zdecydowaliśmy się wprowadzić internetowe zapisy m.in. po to, aby wszystkim uczestnikom zapewnić łopaty, rękawice ochronne i inne narzędzia potrzebne do prac polowych - tłumaczy Tomasz Makowski z firmy UWI Inwestycje S.A.

Jak informowaliśmy już wcześniej, las kieszonkowy to mikrolas na niewielkiej przestrzeni. W tym przypadku będzie mieć około 450 metrów kwadratowych powierzchni. - Las kieszonkowy sadzi się inaczej niż tradycyjny, o wiele gęściej. Obowiązuje tylko jedna zasada - w sąsiedztwie nie mogą rosnąć drzewa i krzewy tego samego gatunku. Przez to, że struktura mikrolasów jest tak gęsta, to rosną one do 10 razy szybciej niż lasy tradycyjne. Niewątpliwą zaletą jest to, że ich utrzymanie praktycznie nie generuje żadnych kosztów. Taki las jest domem dla wielu motyli, płazów, ślimaków, a także ptaków śpiewających takich jak słowik, kos czy szczygieł. Co ważne, mikrolasy latem są receptą na upały - zatrzymują wodę w glebie i sprzyjają środowisku naturalnemu, a zimą wpływają na poprawę jakości powietrza. Cały rok tłumią miejskie hałasy, nawet o 10 decybeli - podkreśla inwestor.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
-2℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.90 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro