Rozbito grupę przestępczą czerpiącą korzyści z sutenerstwa. Szefem poznaniak
Agencje towarzyskie działały w kilku województwach.
- Policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że od wielu lat na terenie województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się czerpaniem korzyści z sutenerstwa. Ponad roczna praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić, że przestępczy proceder prowadzony był w ponad 40 luksusowych apartamentach ulokowanych w różnych miastach, w których nierządem na rzecz grupy przestępczej miały zajmować się kobiety narodowości polskiej, ukraińskiej i rosyjskiej - informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.
Podejrzewany o kierowanie grupą jest 47-letni Mariusz N. z Poznania. - Jednocześnie prowadził dwie spółki zajmujące się wynajmem apartamentów. Pod pozorem legalnej działalności gospodarczej lokale wynajmowane były zgodnie z ich przeznaczeniem, a dodatkowo w miejscach tych umieszczane były kobiety zajmujące się nierządem. Pracujące na rzecz grupy kobiety werbowane były za pośrednictwem ogłoszeń na erotycznych portalach internetowych. Zarobionymi pieniędzmi dzieliły się z członkami grupy, którzy udostępniali lokale mieszkalne, organizowali reklamę, odbierali telefony od klientów i przekazywali im adresy miejsc spotkań - dodaje.
Kobiety pracujące dla grupy nie znały się. Szef grupy posługiwał się natomiast wieloma pseudonimami i tożsamości. Przedstawiał się m.in. jako Igor czy Adam. - Pod koniec października blisko 140 funkcjonariuszy z różnych jednostek Policji, w tym z 4 Zarządów CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przeprowadziło skoordynowane działania. W Poznaniu, przy wsparciu miejscowego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zatrzymany został 47-letni Mariusz N. W innych częściach kraju zatrzymano kolejne 5 osób. W tym samym momencie dokonano 38 przeszukań miejsc użytkowanych przez kobiety zajmujące się nierządem na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego. W wyniku podjętych działań zabezpieczono ponad 50 telefonów komórkowych, setki kart SIM zarejestrowanych na tzw. słupy, komputery, laptopy, a także 244 tys. zł w różnej walucie i 2 samochody.
Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziały w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu. 5 osób trafiło do aresztu. Nie jest wykluczone, że w związku z tą sprawą dojdzie do kolejnych zatrzymań.
Najpopularniejsze komentarze