Reklama
Reklama

Wielka kolejka przed poznańskim oddziałem NBP. Po banknot i monetę z Lechem Kaczyńskim

fot. Grzegorz
fot. Grzegorz

Kolekcjonerzy stoją tu od kilku godzin.

We wtorek, 9 listopada, do obiegu wchodzi banknot o nominale 20 złotych z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego, a także złota moneta o nominale 500 złotych. Tak jak w przypadku innych kolekcjonerskich banknotów i monet, w dniu wejścia do obiegu przed oddziałami Narodowego Banku Polskiego, gdzie można je nabyć, ustawiają się kolejki chętnych.

Na banknocie, poza wizerunkiem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, można też zobaczyć wizerunek Orderu Orła białego i Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Na drugiej stronie widnieje Muzeum Powstania Warszawskiego, Solidarność, widok Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu oraz strajkujący tłum w Stoczni Gdańskiej. Do obiegu trafi 80 tysięcy sztuk.

Na rewersie złotej monety widnieją wizerunki Lecha Kaczyńskiego, Pałacu Prezydenckiego, oraz Orderu Orła Białego. Awers to podobnie jak w przypadku monety - Muzeum Powstania Warszawskiego, Solidarność, widok Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu oraz strajkujący tłum w Stoczni Gdańskiej. Do obiegu trafi maksymalnie 1500 sztuk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
14.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro