Reklama
Reklama

Oficjalnie: 31-latek trenerem Warty. "Pozostaniemy w ekstraklasie"

fot. Klaudia Berda / Warta Poznań
fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Dawid Szulczek został w poniedziałek nowym trenerem Warty Poznań.

31-latek, pracujący ostatnio w Wigrach Suwałki, podpisał umowę ważną do końca obecnego sezonu, zawierającą klauzulę przedłużenia o kolejne 24 miesiące. Stał się tym samym najmłodszym trenerem w PKO BP Ekstraklasie.

- To dla mnie ekscytujące wyzwanie, że będę mógł pracować w Ekstraklasie. Podejmuję je z dużą energią. Wiadomo, że celem Warty Poznań jest utrzymanie się w Ekstraklasie i jestem świadomy tego, że na dzisiaj tych punktów jest trochę mało, ale do końca sezonu jest jeszcze tyle meczów, że wejdziemy na dobrą ścieżkę, zaczniemy punktować i w ostatecznym rozrachunku pozostaniemy w Ekstraklasie na kolejny sezon. Oglądałem kilka ostatnich spotkań Warty Poznań i mocniej analizowałem to, w jaki sposób funkcjonuje drużyna. Cieszę się, że mam w szatni taką grupę ludzi. Jestem przekonany, że dodam do niej coś od siebie i nasz dorobek punktowy się poprawi - powiedział trener. Będzie współpracować z dotychczasowym sztabem Piotra Tworka: asystentem Adamem Szałą, trenerem bramkarzy Dominikiem Kubiakiem, trenerem przygotowania kondycyjnego Tomaszem Olszewskim oraz trenerem analitykiem Tomaszem Przekazą.

- Chciałbym dostosować się do tego, jak zespół prezentuje się w grze obronnej, bo wiem, że na swojej połowie Warta dobrze się ustawia i potrafi się dobrze asekurować. Na pewno nie było z tym większych problemów, a ten aspekt był mocną stroną zespołu już w poprzednim sezonie. Chciałbym dodać coś, jeśli chodzi o grę na połowie przeciwnika, żebyśmy potrafili lepiej wykorzystywać tam piłkę i stwarzać więcej sytuacji. Wiem, że mamy najmniej zdobytych bramek w całej lidze, dlatego celem będzie też poprawienie tego, co dzieje się w polu karnym przeciwnika - powiedział Szulczek, pytany o pomysł na grę Warty.

Co ciekawe, w tym przypadku doszło do transferu trenera. - Wykupiliśmy go z Wigier i podpisaliśmy kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o dwa lata. Filozofią Klubu i moją również jest promowanie zdolnych pracowników, a Dawid Szulczek jest taką właśnie osobą. Chciałem wpuścić trochę świeżej krwi. A to, że będzie najmłodszym trenerem w Ekstraklasie, nie ma większego znaczenia. Nie patrzę na wiek, patrzę na jakość - powiedział Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy Warty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro