Reklama
Reklama

Ruszył proces w sprawie brutalnego pobicia nad Jeziorem Rusałka

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku.

W poniedziałek w poznańskim sądzie rozpoczął się proces w tej sprawie. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Sytuację opisywaliśmy na naszym portalu. Pobity Miłosz podzielił się swoją historią na Facebooku. - W dniu 11.08.2020 około godziny szesnastej chciałem samotnie wypocząć na Dzikiej Plaży Rusałka. Niestety w biały dzień zostałem pobity i okradziony. Dwa dni wolnego od pracy chciałem wykorzystać jak najlepiej, szczególnie tą piękną, słoneczną pogodę... Miejsce, w którym spędzałem czas, w szczególności przypadło mi do gustu, ponieważ nie było zatłoczone oraz po części sąsiadowało z lasem. Po upływie dwóch godzin usłyszałem głośne krzyki w kierunku większości osób znajdujących się tam. Między innymi takie jak ''Pe••ły jedne", "C**ty jeb**" - pisał młody mężczyzna.

Agresorzy mieli być pijani. Brutalnie pobili Miłosza oraz go okradli. Pobity mężczyzna trafił do szpitala. W październiku, a więc kilka tygodni później, sprawców zatrzymano. Na początku miesiąca jednego z nich - 33-latka. Już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Za sierpniowe zdarzenie postawiono mu zarzut kradzieży oraz uszkodzenia ciała. 29 października zatrzymano kolejnego mężczyznę, 34-latka. Usłyszał zarzut kradzieży telefonu komórkowego, a w związku z tym, że był poszukiwany do odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa, został doprowadzony przez policjantów do Aresztu Śledczego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro