Reklama
Reklama

Na Rynku Łazarskim sadzą drzewa. Ma być bardziej zielono

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Operacja ma potrwać do środy.

- Rozpoczęło się zapowiadane wcześniej sadzenie kilkudziesięciu drzew na Rynku Łazarskim. Prace planowane są do środy. Prowadzi je generalny wykonawca - firma Skanska. Przypomnę, że otwarcie rynku nastąpi 4 grudnia. Tego dnia wystartuje również łazarska edycja Betlejem Poznańskiego - zapowiedział na Facebooku Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Przypomnijmy, że po tym, jak część mieszkańców zaczęła zarzucać miastu "betonozę" na nowym Rynku Łazarskim, zdecydowano się na wprowadzenie pewnych zmian w kończącej się obecnie inwestycji. - Będą dodatkowe drzewa i zieleń niska na rynku Łazarskim, o które zabiegaliśmy. Między schodami na lejek a "spodkiem" powstanie nowy zieleniec o powierzchni ok. 150 m2, z drzewami w gruncie. Dodatkowe drzewa pojawią się też przy wejściu na lejek od strony ul. Głogowskiej. Prace już się rozpoczęły, co widać na zdjęciach! Poprosiliśmy o sprawdzenie kolejnych miejsc, w których może się jeszcze pojawić zieleń. Czekamy na nasadzenia - odbędą się one jesienią - poinformowała w sierpniu Rada Osiedla Św. Łazarz.

Cała inwestycja kosztuje ponad 42 mln złotych i realizuje ją Skanska. W miejscu dawnego rynku powstało nowoczesne zadaszone targowisko na planie koła z oryginalnym dachem z superfolii. Poprawiona została też jakość infrastruktury technicznej. Zadbano o okolicę - chodniki, ulice.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro