Reklama
Reklama

Wstrząsające nagrania z granicy. Setki migrantów w asyście uzbrojonych ludzi w mundurach zmierzają z Białorusi w stronę Polski

fot. MON TT

O sytuacji informuje m.in. Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

- Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn w poniedziałkowy poranek. - Grupa migrantów znajduje się obecnie w okolicach Kuźnicy - podało Ministerstwo Obrony Narodowej około 11.00. Pokazano też nagranie z powietrza, na którym widać tłum ludzi przy granicy. - Na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Podnieśliśmy stan gotowości Terytorialsów. Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy - zapewnia Mariusz Błaszczak, szef MON.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, niezależny białoruski portal Nasza Niwa umieścił nagrania w internecie, na których widać, że migrantom towarzyszą uzbrojeni ludzie w mundurach z psami. Mieli oni odprowadzać migrantów do polsko-białoruskiej granicy.


  • Aktualizacja
    poniedziałek, 8.11.2021 r., godz. 14.49
    Aktualizacja
    poniedziałek, 8.11.2021 r., godz. 14.49
    MSWiA poinformowało, że "polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy. Sytuacja została opanowana".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
35.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro