Reklama
Reklama

Trwa budowa chodnika wzdłuż ulicy Morasko. Obowiązuje tam ruch wahadłowy

fot. PIM
fot. PIM

Trwa budowa nowego chodnika wzdłuż ulicy Morasko.

Chodzi o odcinek pomiędzy ulicami Szklarniową a Meteorytową i Deszczową. W ramach inwestycji budowana jest także kanalizacja, platformy przystankowe oraz oświetlenie.

- Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu i przebiegają zgodnie z harmonogramem. W rejonie ul. Nad Różanym Potokiem powstał już pierwszy fragment chodnika. Jednocześnie wykonawca kontynuuje prace związane z siecią kanalizacji deszczowej - mówi Barbara Plenzler-Horvath, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W rejonie prac obowiązuje zmieniona organizacja ruchu: wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie maksymalnej prędkości do 30 km/h. Kierowcom w bezpiecznym przejeździe pomaga tymczasowa sygnalizacja świetlna.

- Nowy chodnik będzie miał prawie 800 metrów długości, a szerokości - w zależności od ukształtowania i zagospodarowania terenu - od 2 do 3 metrów. Powstaje wzdłuż wschodniej strony ul. Morasko i stanowić będzie kontynuację istniejącego już chodnika biegnącego w kierunku północnym. Dalej, od istniejącego przejścia dla pieszych, chodnik zaprojektowano po stronie zachodniej ulicy. Na wysokości przystanków wybudowane zostaną platformy wyniesione względem krawędzi jezdni usprawniające wsiadanie do autobusów, pojawi się także nowe przejście dla pieszych w rejonie przystanku autobusowego Deszczowa - informuje PIM.

W ramach inwestycji pojawi się m.in. nowa kanalizacja deszczowa, odprowadzającą wody opadowe z projektowanego chodnika oraz jezdni. Przebudowane zostanie oświetlenie, a zjazdy do posesji będą utwardzone.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro