Reklama

W Poznaniu odwołano koncert "Wolność kocham i rozumiem". Przez wzrost zakażeń

Sala Ziemi | fot. materiały prasowe
Sala Ziemi | fot. materiały prasowe

Koncert miał się odbyć w piątek, 12 listopada.

- Odwołanie koncertu jest spójne z rekomendacjami, jakie wydał miejski zespół ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2. W czwartek, 4 listopada, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w Polsce potwierdzono ponad 15,5 tysiąca nowych przypadków zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarły 44 osoby, a w wyniku jego współistnienia z innymi schorzeniami - kolejne 206 osób - wyjaśnia magistrat.

- W sytuacji, gdy liczba nowo zakażonych rośnie z dnia na dzień, organizowanie tak dużego wydarzenia obarczone jest ryzykiem. Projekt "Wolność Kocham i Rozumiem" składa się z dwóch części: poza koncertem obejmuje również debatę 11 listopada. Podjęto zatem decyzję o rezygnacji z koncertu z udziałem publiczności, natomiast druga część projektu - debata, będzie transmitowana. W ten sposób Poznań pozostanie tego dnia stolicą polskiej demokracji, choć w nieco bardziej kameralnej formule - dodaje.

Na koncercie, który miał się odbyć w Sali Ziemi, wystąpić mieli m.in. Kayah i Igor Herbut. W debacie, która będzie transmitowana na antenie TVN24 udział wezmą ks. Adam Boniecki, dominikanin Tomasz Dostatni, Agnieszka Holland, Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, prof. Marcin Matczak i prof. Anna Wolff-Powęska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro