Reklama
Reklama

Park iluminacji apeluje do zwiedzających: "nie zostawiajcie aut na poboczach"

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Po weekendzie rozjeżdżono okoliczne skwery przy Ogrodzie Dendrologicznym.

Park iluminacji od weekendu działa w poznańskim Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego i przyciąga tłumy. Już po weekendzie pisaliśmy, że pojawiły się tam tłumy, przez co niestety ucierpiała okolica ogrodu. Samochody parkowano jak popadnie, często na poboczach i skwerach. Powodowało to korki i niszczenie zieleni.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Szefostwo parku iluminacji zaapelowało do odwiedzających. - Jest nam niezmiernie miło, że tak tłumnie nas odwiedzacie! Aby zapewnić płynny ruch samochodowy oraz komfort okolicznych mieszkańców, uprzejmie Was prosimy, przyjeżdżając do nas samochodem, nie zostawiajcie swoich samochodów na poboczach, na terenie osiedla Sołacz. Prowadzi to do niszczenia zieleni, która nam, jako organizatorom Lumina Parku w Ogrodzie Dendrologicznym, jest szczególnie bliska. Prosimy również o niezastawianie wjazdów/ wejść do posesji. Duże parkingi dostępne są przy ul. Wojska Polskiego oraz przy ul. Warmińskiej - wyjaśniają.

Do parku prowadzą dwa wejścia. - Parkując przy ul. Wojska Polskiego kierujcie się do wejścia od ul. Niestachowskiej. Zachęcamy również do korzystania z komunikacji miejskiej: autobusami: 160, 164, 182, 191, 193, 195 przystanek Wojska Polskiego - dojście ok. 200m (do wejścia od strony ul. Niestachowskiej), tramwajami: 9, 11 przystanek Uniwersytet Przyrodniczy - dojście ok. 500m (do wejścia od strony ul. Niestachowskiej) - dodają.

Park iluminacji w Poznaniu będzie działać do lutego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro