Reklama

Allegro rusza z dostawą do swoich "paczkomatów". Poznań wśród pierwszych miast

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Od miesięcy wiadomo, że Allegro szykuje swoją sieć automatów paczkowych.

Już w czerwcu pisaliśmy, że pierwszy automat paczkowy Allegro stanął w Poznaniu, konkretnie na terenie kompleksu Nowy Rynek, gdzie mieści się nowa siedziba największej platformy zakupowej w Polsce. W czerwcu zapowiadano, że do końca roku nowych automatów będzie 1500, ale nie wiadomo, czy uda się zrealizować ten plan.

One Box by Allegro ruszył z początkiem listopada i obecnie dostępny jest w Warszawie. Wkrótce usługa ma być dostępna także w Poznaniu. Do dyspozycji użytkowników Allegro jest obecnie 600 automatów paczkowych. Do końca przyszłego roku ma ich być 3000. Wszystkie są zasilane zieloną energią, a dodatkowo posadzono przy nich zieleń. Automaty nie mają też być oklejane reklamami.

- Allegrowicze uwielbiają osobiście odbierać przesyłki z punktów i automatów paczkowych i chcemy, żeby proces ten był jeszcze szybszy i wygodniejszy. Dlatego uzupełniamy największą w Polsce, liczącą ponad 45 tys. sieć punktów i automatów dostępną na Allegro o własne lokalizacje, gdzie wkrótce przesyłki będą dostarczane także w dniu zamówienia. Dziś jest to już ponad 600 lokalizacji i dynamicznie zwiększamy tempo rozstawień. Zaczęliśmy od Warszawy, Łodzi, Poznania i Katowic jednak wkrótce nasze zielone automaty pojawią się także w mniejszych miejscowościach - komentuje Francois Nuyts, prezes Allegro.

Allegro zapowiada, że w większości automatów odbiór przesyłki będzie możliwy już dzień po zakupie. Dodatkowo po każdej 10 odebranej paczce platforma posadzi w imieniu klienta drzewo z dedykacją.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro