Reklama

Wielkopolski samorząd szuka największej... pyry!

fot. Urząd Marszałkowski
fot. Urząd Marszałkowski

Ogłoszono konkurs "Na największą wielkopolską pyrę i najsmaczniejsze jadło z pyry".

- Mimo iż ziemniaki nie są naszą rodzimą rośliną, a do Europy przywędrowały dopiero w XVI wieku, Wielkopolanie bardzo upodobali sobie i cenią obecność pyry w swojej kuchni - wyjaśnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który poprzez organizowany konkurs chce rozpromować dania z pyr w całej Polsce.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Kto może się zgłosić? - W ramach konkursu można zgłosić pyrę wyhodowaną na terenie województwa wielkopolskiego, która będzie pochodzić z tegorocznych zbiorów, natomiast potrawa, której głównym składnikiem jest ziemniak, może być w dowolnej formie kulinarnej. Głównym kryterium wielkości pyry jest jej waga. Zaprezentowane potrawy ocenione przez komisję konkursową będą poddane ocenie następujących elementów: walory smakowe i zapachowe, związek jadła z regionem i tradycjami, oraz sposób prezentacji dania. Dodatkowym kryterium jest wykorzystanie produktów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska w potrawie - dodaje.

Finał konkursu odbędzie się 20 listopada w Ostrzeszowie. Uczestnicy tego samego dnia będą zgłaszać swoje pyry i dania z pyr. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe i dyplomy. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro