Reklama
Reklama

S11 Ujście - Oborniki coraz bliżej!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

GDDKiA wystąpiła do RDOŚ w Poznaniu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji.

Jeszcze w połowie czerwca 2020 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że najwcześniej w 2024 roku mają się zacząć prace budowlane na odcinku Poznań - Oborniki wraz z obwodnicą Obornik, a inwestycja ma być gotowa w 2026 roku.

W środę pojawiła się dobra informacja w sprawie kolejnego odcinka trasy S11: Oborniki - Ujście. - Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku Ujście - Oborniki. Decyzja ta ostatecznie zatwierdzi przebieg przyszłej drogi ekspresowej - wyjaśnia Alina Cieślak z GDDKiA.

- Spodziewany termin uzyskania DŚU to III kwartał 2022 roku. Dalszy etap prac przygotowawczych to opracowanie Koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania projektowe dla zatwierdzonego w DŚU wariantu przebiegu S11 - dodaje. - Jest to ostatni etap prac studialnych, po zakończeniu którego można będzie przystąpić do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji.

Budowa ma się odbyć w systemie Projektuj i buduj. Najpierw więc wykonawca zaprojektuje trasę, następnie uzyska niezbędne pozwolenia i przystąpi do robót budowlanych. - Postępowanie przetargowe na realizację zadania w systemie Projektuj i buduj planujemy ogłosić na przełomie roku 2023 i 2024. Roboty realizowane będą w latach 2025-2028 - zaznacza Cieślak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro