Reklama
Reklama

Jest akt oskarżenia w sprawie matki i ojczyma 10-latka z Lubonia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Alexas_Fotos / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Alexas_Fotos / pixabay.com

Chłopiec w maju pojawił się na komisariacie, gdzie opisał koszmar, jaki przeżywa w domu.

O sprawie zrobiło się głośno w maju za sprawą Gazety Wyborczej. Jak podała gazeta, 10-latek napisał w domu kartkę "Mamo, żałuję, że mnie urodziłaś" i wykorzystując chwilę nieobecności opiekunów uciekł na komisariat policji w Luboniu, gdzie poprosił o pomoc. Chłopiec opowiedział policjantom, że przez lata był bity i poniżany przez partnera matki. Wydzielano mu jedzenie, kazano spać na podłodze, musiał wykonywać mnóstwo obowiązków domowych, a jeśli czegoś nie zrobił, musiał tłumaczyć się z tego na papierze.

Jak w środę podała Gazeta Wyborcza, zakończyło się śledztwo w tej sprawie. Do sądu trafił akt oskarżenia. Ojczym chłopca będzie odpowiadać za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem, za co może trafić do więzienia na 10 lat. Oskarżona jest też matka chłopca, także o znęcanie się nad synem, ale już nie ze szczególnym okrucieństwem. Jej grozi 8 lat więzienia.

10-latek wraz ze swoim młodszym bratem przebywają obecnie w rodzinie zastępczej. O ich dalszym losie decyduje sąd rodzinny. Ojczym chłopca jest w areszcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro