Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak zachęca do szczepień: "Ja wkrótce przyjmę trzecią dawkę"

fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook
fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook

Przypominamy, że od 2 listopada wszyscy dorośli mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Warunek jest jeden - musi minąć co najmniej 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.

Osoby, które ukończyły 50 lat, mają taką możliwość już od 24 września, z kolei osoby przewlekle chore otrzymują dodatkową dawkę od 1 września. Ja wkrótce przyjmę trzecią i zachęcam do tego każdego, kto jeszcze tego nie zrobił. Od dziś jest ona dostępna dla wszystkich dorosłych osób - komentuje prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

Jak przypominają przedstawiciele miasta w Poznaniu można zgłaszać się m.in. do POSUM i pozostałych punktów szczepień. E-skierowanie można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP - jeśli ktoś go jeszcze nie ma, to znaczy, że najprawdopodobniej nie minęło jeszcze sześć miesięcy od ostatniego szczepienia.

Aby umówić się na szczepienie, można:
- zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl
- poprzez aplikację mojeIKP:
- zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
- skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Ich mapa znajduje się na stronie: gov.pl/szczepimysie/mapa
- zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Uwaga, w e-rejestracji nie będzie widać "trzeciej dawki" - system będzie to odnotowywał jako dawkę pierwszą, z kolei lekarz zapisze to jako szczepienie "P" - informują miejscy urzędnicy.

Przed szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz badania przesiewowego. Można to zrobić online lub ściągnąć dokument ze strony, wypełnić i przynieść ze sobą. Kwestionariusze będą również dostępne w punktach szczepień - przypominają.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW! Obowiązuje do środy
10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro