Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak zachęca do szczepień: "Ja wkrótce przyjmę trzecią dawkę"

fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook
fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook

Przypominamy, że od 2 listopada wszyscy dorośli mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Warunek jest jeden - musi minąć co najmniej 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.

Osoby, które ukończyły 50 lat, mają taką możliwość już od 24 września, z kolei osoby przewlekle chore otrzymują dodatkową dawkę od 1 września. Ja wkrótce przyjmę trzecią i zachęcam do tego każdego, kto jeszcze tego nie zrobił. Od dziś jest ona dostępna dla wszystkich dorosłych osób - komentuje prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak przypominają przedstawiciele miasta w Poznaniu można zgłaszać się m.in. do POSUM i pozostałych punktów szczepień. E-skierowanie można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP - jeśli ktoś go jeszcze nie ma, to znaczy, że najprawdopodobniej nie minęło jeszcze sześć miesięcy od ostatniego szczepienia.

Aby umówić się na szczepienie, można:
- zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl
- poprzez aplikację mojeIKP:
- zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
- skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Ich mapa znajduje się na stronie: gov.pl/szczepimysie/mapa
- zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Uwaga, w e-rejestracji nie będzie widać "trzeciej dawki" - system będzie to odnotowywał jako dawkę pierwszą, z kolei lekarz zapisze to jako szczepienie "P" - informują miejscy urzędnicy.

Przed szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz badania przesiewowego. Można to zrobić online lub ściągnąć dokument ze strony, wypełnić i przynieść ze sobą. Kwestionariusze będą również dostępne w punktach szczepień - przypominają.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
87.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro