Reklama
Reklama

Nieoficjalnie: 31-latek zostanie nowym szkoleniowcem Warty Poznań

fot. PAP/Artur Reszko

Dawid Szulczek ma zostać nowym trenerem Warty Poznań.

Taką informację podał na Twitterze Janekx89, użytkownik znany z bogatej wiedzy na temat zakulisowych działań w polskiej piłce.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Postawienie na trenera drugoligowych Wigier Suwałki (9. miejsce w tabeli) to zaskoczenie i odważny ruch ze strony władz Warty. Szulczek w tym roku obchodził bowiem dopiero 31. urodziny - tak młodzi trenerzy na szczeblu centralnym to rzecz wyjątkowo rzadka, a w ekstraklasie właściwie niespotykana. Szkoleniowiec zbiera jednak dobre recenzje za swoją pracę w Suwałkach, a teraz wiele wskazuje na to, że spróbuje wyciągnąć z kryzysu Wartę. W jej szatni zastanie m.in. urodzonego tak jak on w 1990 roku Bartosza Kelibę i starszego o 6 lat Łukasza Trałkę.

Warta na razie nie potwierdziła tych informacji. W poniedziałek pracę stracił Piotr Tworek, a podczas najbliższego meczu z Piastem Gliwice zespół ma poprowadzić Adama Szała, pełniący dotychczas funkcję jego asystenta.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro