Reklama
Reklama

Nieoficjalnie: 31-latek zostanie nowym szkoleniowcem Warty Poznań

fot. PAP/Artur Reszko

Dawid Szulczek ma zostać nowym trenerem Warty Poznań.

Taką informację podał na Twitterze Janekx89, użytkownik znany z bogatej wiedzy na temat zakulisowych działań w polskiej piłce.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Postawienie na trenera drugoligowych Wigier Suwałki (9. miejsce w tabeli) to zaskoczenie i odważny ruch ze strony władz Warty. Szulczek w tym roku obchodził bowiem dopiero 31. urodziny - tak młodzi trenerzy na szczeblu centralnym to rzecz wyjątkowo rzadka, a w ekstraklasie właściwie niespotykana. Szkoleniowiec zbiera jednak dobre recenzje za swoją pracę w Suwałkach, a teraz wiele wskazuje na to, że spróbuje wyciągnąć z kryzysu Wartę. W jej szatni zastanie m.in. urodzonego tak jak on w 1990 roku Bartosza Kelibę i starszego o 6 lat Łukasza Trałkę.

Warta na razie nie potwierdziła tych informacji. W poniedziałek pracę stracił Piotr Tworek, a podczas najbliższego meczu z Piastem Gliwice zespół ma poprowadzić Adama Szała, pełniący dotychczas funkcję jego asystenta.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro