Reklama
Reklama

Skorpiony rozpoczęły ogłaszanie składu: Kacper Gomólski zawodnikiem PSŻ Poznań

fot. Kadr YouTube/ PZMtv tylko żużel
fot. Kadr YouTube/ PZMtv tylko żużel

PSŻ Poznań rozpoczęło budowę składu na sezon 2022.

Od 1 listopada władzę w stowarzyszeniu formalnie przejęły nowe władze, co zakończyło erę prezesa Arkadiusza Ładzińskiego, ale rozmowy z zawodnikami nowi włodarze toczyli już od kilku tygodni. Z początkiem listopada otwarte zostało okno transferowe, więc kibice mogą oficjalnie poznać ich efekty.

Klub z Golęcina nie ogłosił całej kadry na raz, zamiast tego zdecydowano się na stopniowe odsłanianie kart. We wtorek potwierdzono pozyskanie Kacpra Gomólskiego. Dla 28-latka będzie to pierwszy w karierze sezon na 3. szczeblu rozgrywkowym, bo do tej poru startował w ekstralidze lub na jej zapleczu. W sezonie 2021 bronił barw ROW Rybnik, osiągając średnią 1,811 punktu na bieg (27. miejsce w klasyfikacji zawodników I ligi).

Pozyskanie Gomólskiego to solidne wzmocnienie, a z nieoficjalnych informacji wynika, że na związanie z PSŻ zdecydowali się jeszcze m.in. Aleksandr Łoktajew, Władimir Borodulin i Kevin Fajfer, ponadto w drużynie pozostanie Robert Chmiel. Taka ekipa będzie mieć szansę nawet na włączenie się do walki o awans, chociaż konieczne wydaje się pozyskanie jeszcze solidnego juniora.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro