Reklama
Reklama

Turek: 54-latek na ulicy pobił i okradł z 20 złotych 73-latka

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w piątek około 15.00.

Na ulicy Armii Krajowej w Turku, do przechodzącego chodnikiem 73-latka podszedł mężczyzna i zażądał od niego pieniędzy. Senior wyjaśnił, że nie ma przy sobie pieniędzy i odszedł. Gdy wracał tą samą drogą, ten sam mężczyzna zaatakował go i kilka razy uderzył go w twarz. Następnie ukradł mu z kieszeni 20 złotych. Seniora przetransportowano do szpitala.

- Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu kryminalni z Turku zaczęli działać. Ustalili przebieg zdarzenia i rysopis sprawcy, po czym przystąpili do poszukiwań. Intensywne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania w sobotę około południa 54-letniego mężczyzny, podejrzanego o dokonanie rozboju - wyjaśniają policjanci z Turku.

- Mężczyzna nie spodziewał się funkcjonariuszy i był bardzo zaskoczony ich widokiem. Został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Turku i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa - dodają.

W niedzielę 54-latkowi postawiono zarzut dokonania rozboju. Przyznał się do winy i trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 18 lat więzienia, ze względu na to, że przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro