Reklama

Są zarzuty za pobicie kierowcy MPK. Jeden z napastników 3 tygodnie temu wyszedł z więzienia

Pobity kierowca | fot. WTK
Pobity kierowca | fot. WTK

O brutalnym pobiciu kierowcy autobusu MPK Poznań przez agresywnych pasażerów pisaliśmy już na naszym portalu.

Do pobicia doszło w środę w autobusie linii nr 169 na Naramowicach. Kierowca autobusu, pan Tadeusz, stanął w obronie jednego z pasażerów i sam został pobity. Już w poniedziałek prezentowaliśmy rozmowę z kierowcą nagraną przez dziennikarkę WTK. Kierowca przyznał w niej, że gdy się wyleczy, chce jak najszybciej wrócić do pracy. A obrażenia są poważne - ma złamany nos i pęknięte kości oczodołów.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak podaje Radio Poznań, mężczyźni, którzy pobili kierowcę, to Mikołaj S. i Mikołaj M. Postawiono im zarzuty udziału w pobiciu pana Tadeusza. Chodzi o sprowadzenie na niego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu oraz spowodowanie licznych obrażeń, w tym złamanie kości nosowej. Dodatkowo jeden z mężczyzn będzie odpowiadać za uderzenie jednego z pasażerów. Jeden z napastników już trafił do aresztu. Drugi może do niego dołączyć - już o to zawnioskowano.

Mężczyźni, którzy zaatakowali kierowcę, są znani policji. Jeden z nich zaledwie 3 tygodnie temu wyszedł z więzienia. Napastnicy przyznali się do zarzucanych mu czynów, ale nie potrafili wyjaśnić, dlaczego pobili kierowcę. Wyrazili skruchę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro