Reklama
Reklama

Uruchomiono szpital tymczasowy na MTP. Pierwsi pacjenci mają tu trafić jeszcze we wtorek

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Na początek będzie tu dostępnych nieco ponad 50 łóżek.

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami, we wtorek rano ponownie otwarto szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Poznański szpital tymczasowy będzie dysponował w pierwszym okresie działalności: 56 łóżkami dla pacjentów z Covid-19, 10 łóżkami respiratorowymi. Lecznica może maksymalnie przyjąć blisko 600 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem zakażenia - informował w ubiegłym tygodniu wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Bartosz Sobański, rzecznik Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego, który nadzoruje szpital na MTP przyznaje, że szpital otwarto we wtorek o 9.00. - Z naszych informacji wynika, że jeszcze we wtorek mają tu trafić pierwsi pacjenci, ale jeszcze ich nie ma - mówi. Jak precyzuje Sobański, początkowo będzie tu 46 łóżek internistycznych oraz 10 respiratorowych, a więc w sumie 56.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro