Reklama

Uruchomiono szpital tymczasowy na MTP. Pierwsi pacjenci mają tu trafić jeszcze we wtorek

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Na początek będzie tu dostępnych nieco ponad 50 łóżek.

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami, we wtorek rano ponownie otwarto szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Poznański szpital tymczasowy będzie dysponował w pierwszym okresie działalności: 56 łóżkami dla pacjentów z Covid-19, 10 łóżkami respiratorowymi. Lecznica może maksymalnie przyjąć blisko 600 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem zakażenia - informował w ubiegłym tygodniu wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Bartosz Sobański, rzecznik Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego, który nadzoruje szpital na MTP przyznaje, że szpital otwarto we wtorek o 9.00. - Z naszych informacji wynika, że jeszcze we wtorek mają tu trafić pierwsi pacjenci, ale jeszcze ich nie ma - mówi. Jak precyzuje Sobański, początkowo będzie tu 46 łóżek internistycznych oraz 10 respiratorowych, a więc w sumie 56.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro