Reklama
Reklama

3 miesiące utrudnień na Szczepankowie

fot. ZDM
fot. ZDM

Zgodnie z zapowiedziami, we wtorek ruszyła inwestycja na ulicy Ługańskiej.

We wtorek rozpoczęła się budowa ciągu pieszo-rowerowego przy Ługańskiej. - Dzięki niemu rowerzyści i piesi zyskają wygodne połączenie pomiędzy rondem im. Mycielskich, a ul. Szczepankowo - podkreśla Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ciąg dla pieszych i rowerzystów ma mieć minimum 3 metry szerokości i znajdzie się po południowej stronie ulicy Ługańskiej. - Inwestycja obejmie również przebudowę istniejącej linii elektroenergetycznej oraz sieci wodociągowej i kanalizacji. Przystanek autobusowy "Ługańska" przesunięty zostanie w stronę ul. Ostrowskiej (na odcinek pomiędzy ul. Bodawską i Iłowską). Wykonane będą również indywidualne zjazdy na posesje sąsiadujące z drogą. Koszt budowy wyniesie ponad 620 tysięcy złotych.

Kierowcy muszą się tu liczyć z utrudnieniami, które potrwają do końca stycznia. Obecnie ulica Ługańska jest jednokierunkowa pomiędzy Szczepankowo i Ostrowską. Ulice Rodawska i Skibowa są także jednokierunkowe, w kierunku ulicy Szczepankowo. Ulice Iłowska i Bodawska są natomiast ulicami bez wjazdu w Ługańską. - Objazd wyznaczono ulicami: Ostrowską, Rodawską, Skibową i Szczepankowo, a dla ul. Michałowo - ulicą Stewnicką - dodaje ZDM.

Remont oznacza także zmiany w kursowaniu autobusów. - Autobusy linii 154 jadące w kierunku Spławia i Krzesin oraz autobusy linii 220 jadą objazdem ulicami Ostrowską, Rodawską i Skibową - wyjaśnia MPK Poznań. - Autobusy linii 154 wracające z Krzesin i Spławia pojadą trasą bez zmian. Jednocześnie od 2 listopada obowiązuje nowy, skorygowany rozkład jazdy linii 154 zawierający zwiększoną liczbę kursów do szkoły w Krzesinach. Przystanki "Ługańska" (LUGA01) i "Wieprawska" (WIEP01) w kierunku Spławia są wyłączone z użytkowania, natomiast przystanek "Szczepankowo" (SZWO01) w kierunku Spławia został przeniesiony na ul. Skibową przed skrzyżowanie z ul. Szczepankowo (SZWO91) - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
40.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro