Reklama
Reklama

Przewoził porsche 11 migrantów. 24-letni Ukrainiec nie miał prawa jazdy

fot. policja

Do zatrzymania doszło na terenie województwa podlaskiego, ale samochód był na wielkopolskich tablicach rejestracyjnych.

- W piątek, tuż po południu, na drodze krajowej nr 66 w Bielsku Podlaskim policjanci z gdańskiego oddziału prewencji oraz mundurowi z bielskiej drogówki zatrzymali do kontroli porsche na wielkopolskich numerach rejestracyjnych - informuje podlaska policja. - Za kierownicą siedział 24-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że w porsche przewoził 11 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski - dodaje.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Migrantów przekazano strażnikom granicznym, a kierowcę zatrzymano. Szybko okazało się, że 24-latek w ogóle nie posiada prawa jazdy. Porsche natomiast miał pożyczyć od kolegi. - 24-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu osobom nielegalnego przekroczenia granicy. Odpowie również za kierowanie autem bez uprawnień i przewożenie pięciu pasażerów powyżej dozwolonej liczby miejsc. W niedzielę decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro