Reklama
Reklama

Od wtorku zapłacimy za parkowanie na kolejnych poznańskich ulicach

fot. ZDM
fot. ZDM

2 listopada powiększona zostanie Strefa Płatnego Parkowania.

Od kilku tygodni trwało przygotowanie odpowiedniej infrastruktury w rejonie Ostrowa Tumskiego, Śródki i Zagórza. We wtorek zniknie tam możliwość bezpłatnego pozostawienia auta. Strefa obejmuje obszar ograniczony od północy torami kolejowymi, od wschodu ul. Podwale, od południa ul. Wyszyńskiego do mostu Mieszka I, następnie rzeką Cybiną i kanałem rzeki Cybiny w kierunku południowym aż do połączenia z rzeką Wartą i od zachodu rzeką Wartą.

Strefa w tej części Poznania będzie "zwykłą" strefą płatnego parkowania, a więc funkcjonującą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Za pierwszą godzinę trzeba będzie zapłacić 3,50 zł, za drugą 4,20 zł i 4,90 zł za trzecią (kolejne znów 3,50 zł).

Opłaty obejmą również mieszkańców. Mogą oni skorzystać z przygotowanej przez ZDM oferty, na podstawie której za pierwszy samochód zapłacą 30 złotych miesięcznie.

Na szybie pojazdu musi jednak znaleźć się identyfikator mieszkańca, a ich nabycie możliwe jest już teraz. - Identyfikator parkingowy mieszkańca mogą zakupić osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy (minimum 3 miesiące) i płacące podatki na rzecz miasta Poznania. Osoba taka musi być właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu. Samochód może być również zakupiony na kredyt, być w leasingu, być autem służbowym lub być w najmie długoterminowym - informuje ZDM. - Zakupu dokonuje się w kasach Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Pułaskiego 9 i Wilczak 17 po okazaniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Warto sprawdzić czy ma się je przy sobie, aby nie odejść z kwitkiem od okienka kasowego. Okazywane oryginały dokumentów, z wyjątkiem dokumentu tożsamości, są kopiowane i dołączane do akt sprawy - dodają urzędnicy.

Mieszkańcy wspomnianego obszaru mogą liczyć na jeszcze jeden bonus przy zakupie identyfikatora - jeśli zakupią go od razu na cały rok to jego cena wyniesie 120 zł (zamiast 330 zł). Promocja będzie obowiązywała do 31 maja 2022 r.

Identyfikator można nabyć również przez internet. Szczegóły dostępne są tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro