Reklama
Reklama

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego zagrał w Filharmonii Poznańskiej. Później ścigał się na torze kartingowym

fot. Mikołaj Kamieński
fot. Mikołaj Kamieński

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego gościł w Wielkopolsce.

W sobotę Bruce (Xiaoyu) Liu dał koncert w Filharmonii Poznańskiej, a w niedzielę pojawił się w Skórzewie na torze E1Gokart. Skorzystał w ten sposób z zaproszenia Kacpra Nadolskiego, jednego z najzdolniejszych kartingowców młodego pokolenia.

Jak się okazało, Kanadyjczyk jest wielkim fanem kartingu, dlatego chętnie przystał na propozycję Polaka. W niedzielę panowie ścigali się w trzech sesjach po osiem minut każda.

- Chciałem, żeby zwycięzca Konkursu Chopinowskiego jak najlepiej zapamiętał Polskę i Poznań. Dlatego podarowałem mu wyścigowe rękawice oraz T-shirt zespołu, w którego barwach się ścigam. Mocno trzymam kciuki za rozwój jego kariery muzycznej i życzę dalszego rozwijania kartingowej pasji - powiedział Nadolski.

Dla Liu sobotni koncert był ostatnim na terenie Polski. Teraz pianista ruszy w światowe tournee.

Nadolski, po osiągnięciu sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej w kategoriach Senior Rok i Shifter Rok, od sezonu 2021 rywalizuje ze światową czołówką w zawodach prestiżowej KZ2. Jego talent dostrzegli fachowcy. Młody Polak skorzystał z propozycji dołączenia do Tony Kart Racing Team,

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro