Reklama
Reklama

Nieoficjalnie: Piotr Tworek zostanie zwolniony. Jest nazwisko potencjalnego zastępcy

fot. Paweł Rosolski
fot. Paweł Rosolski

Wszystko wskazuje na to, że Piotr Tworek straci stanowisko.

Jak podaje "Głos Wielkopolski", decyzja została już podjęta przez władze Warty Poznań i trener straci stanowisko w ciągu kilku najbliższych dni. Czarę goryczy przelał przegrany 0:2 mecz z Lechią Gdańsk. Kontrakt Tworka obowiązuje do czerwca 2022 roku, więc Zieloni będą musieli do tego momentu opłacać jego pensję, o ile strony nie dojdą do porozumienia w spawie rozwiązania umowy lub szkoleniowiec nie znajdzie innej pracy.

Piotr Tworek pracuje w Warcie od lata 2019 roku. Najpierw niespodziewanie wywalczył awans do PKO BP Ekstraklasy, a w sezonie 2020/21 zajął ze swoim zespołem 5. miejsce. Teraz jednak Zieloni rozczarowują: w 13 kolejkach zdobyli zaledwie 8 punktów, ostatniego gola strzelili pod koniec sierpnia, a jedyne zwycięstwo to pokonanie najsłabszego w lidze Górnika Łęczna. Ruch kierownictwa klubu nie jest więc zaskoczeniem.

Kto za Tworka? Według "Głosu Wielkopolskiego" nawiązano już kontakt z Przemysławem Małeckim, w przeszłości związanym m.in. z drużynami młodzieżowymi i rezerwami Lecha Poznań, a od ponad roku pracującym w Legii Warszawa, gdzie pełnił funkcję asystenta Czesława Michniewicza, a obecnie pomaga Markowi Gołębiowskiemu. Byłby to dla niego debiut w roli pierwszego trenera. Na ostateczne decyzje trzeba jednak jeszcze poczekać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro