Reklama

W Poznaniu pojawiły się tablice ostrzegające przed wścieklizną. "Czy mieszkańcy mają się czego obawiać?"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

W Poznaniu pojawiły się tablice z komunikatem "Uwaga wścieklizna. Obszar zagrożony".

- Dzień dobry. W kilku miejscach wzdłuż ulicy Bukowskiej pojawiły się takie znaki. Co to oznacza? Czy mieszkańcy mają się obawiać? - napisała do nas pani Wiktoria. Pojawienie się tablic ma związek z potwierdzeniem na terenie Poznania dwóch przypadków wścieklizny u nietoperzy, o czym pisaliśmy pod koniec września.

Zwierzęta znaleziono w rejonie ul. Żeromskiego oraz ul. Umultowskiej i Kresowej. W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu wydał rozporządzenie w którym wyznaczył dwa obszary zagrożone. Obejmują one tereny wokół wspomnianych lokalizacji, stąd m.in. tablice wzdłuż Bukowskiej, będącej granicą jednej ze stref.

Oczywiście nie ma powodów do paniki, o odpowiednim zachowaniu muszą jednak pamiętać właściciele zwierząt: w obszarach zagrożonych zabrania się m.in. wprowadzania i wyprowadzania psów i kotów, które nie posiadają szczepień przeciwko wściekliźnie z terenu i na teren obszaru zagrożonego. Trzeba też zaszczepić przeciwko wściekliźnie wszystkie przebywające tam psy, oczywiście jeśli nie zrobiono tego wcześniej.

Rozporządzenie w tej sprawie można znaleźć tutaj. Wydano je 23 września i będzie obowiązywać do odwołania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro