Reklama

Wiceminister zdrowia: zakażonych jest więcej niż podajemy w komunikatach

fot. By Ministerstwo Zdrowia - https://web.archive.org/web/20200301153354/https://www.gov.pl/web/zdrowie/waldemar-kraska, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87595264
fot. By Ministerstwo Zdrowia - https://web.archive.org/web/20200301153354/https://www.gov.pl/web/zdrowie/waldemar-kraska, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87595264

Waldemar Kraska wypowiedział się na temat obecnej sytuacji epidemicznej.

W sobotę poinformowano o 9798 zakażeniach i 115 (25 wyłącznie z powodu COVID-19). Według wielu ekspertów rzeczywiste liczby są znacznie wyższe. Między innymi o to pytano na antenie Polsat News Waldemara Kraskę, wiceszefa resortu zdrowia. - Cały czas monitorujemy sytuację. Zakładamy też, że nowych przypadków zakażenia koronawirusem może być więcej niż podajemy w komunikatach - powiedział Kraska. Jak dodał, podobnie było w poprzednich falach. - Dlatego, że część Polaków nie chce się testować. Cały czas to monitorujemy. Zakładamy także, że nowych przypadków jest więcej - tłumaczył. - Dlatego resort przygotowuje 30-procentowy zapas łóżek dla pacjentów covidowych, abyśmy byli gotowi na ewentualny nagły wzrost hospitalizacji - dodał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Pytany o ewentualne obostrzenia Kraska podkreślał, że przy decyzji o ewentualnych obostrzeniach decydować będzie liczba zakażeń, współczynnik szczepień i zajętość łóżek covidowych w danym regionie. - Na początek musimy wykorzystać te zasady, które w tej chwili już nas obowiązują. Myślę, że okres wakacyjny troszkę rozprężył nasze spojrzenie na COVID-19. Tych nowych przypadków było stosunkowo mało. Dlatego także wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał z komendantem Głównym Policji, aby jednak także w tym okresie świątecznym policjanci, oprócz akcji "Znicz", kontrolowali też nasze zachowanie, jeżeli chodzi o przestrzeganie zasad noszenia maseczek - mówił rozmówca Polsat News.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro