Reklama
Reklama

Powiat poznański przeznaczył rekordową kwotę na bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Ruszają zapisy

fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Z bezpłatnych szczepień będą mogli skorzystać mieszkańcy, którzy ukończyli 65 rok życia. Zapisywać będzie się można od 2 listopada.

Program ma objąć blisko 3,5 tys. osób. Dotychczas skorzystało z niego prawie 18 tysięcy mieszkańców, na co wydano blisko 1 mln zł w całości ze środków powiatu. Zachęcam wszystkich seniorów powiatu poznańskiego, aby skorzystali z ochrony przed zachorowaniem - mówi Elżbieta Tonder, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Zadbanie o zdrowie jest niezwykle ważne szczególnie teraz, kiedy walczymy z epidemią koronawirusa. Tylko w ten sposób zmniejszymy zachorowalność na grypę i infekcje grypopodobne, oraz ograniczymy ewentualne powikłania - dodaje.

Powiatowy program profilaktyczny realizowany jest od 2013 roku. Obejmuje wszystkie gminy powiatu i skierowany jest do osób zameldowanych na ich terenie, urodzonych nie później niż 31 grudnia 1956 r. Szczepienia poprzedzone są kwalifikującym badaniem lekarskim i odbywają się w dni robocze w wyznaczonych przychodniach. Osoby zainteresowane zapisują się w poradni w miejscu zameldowania. Wyjątkiem są mieszkańcy gmin Buk, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Mosina, Pobiedziska i Rokietnica, którzy rejestrują się w Poznaniu, w przychodni Edictum, przy ul. Mickiewicza 31 - przekazuje Katarzyna Wozińska-Gracz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Cieszy mnie, że świadomość zagrożeń wynikających z zachorowania na grypę jest coraz większa, co przekłada się na zainteresowanie szczepieniami. Pamiętajmy, że jest to najskuteczniejsza forma ochrony naszego zdrowia - dodaje Elżbieta Tonder.

Szczegóły można znaleźć tutaj. Informacje można uzyskać także w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Poznaniu pod nr tel.61 8418 816 lub 61 8410 556. Powiat poznański na bezpłatne szczepienia przeciw grypie przeznaczył rekordową kwotę - 500 tys. zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro