Reklama
Reklama

Zmiany w rejonie ronda Kaponiera: rusza przebudowa Zwierzynieckiej

fot. PIM
fot. PIM

2 listopada rozpocznie się przebudowa ulicy Zwierzynieckiej.

Inwestycja będzie polegać na rozbudowie o dwukierunkową drogę rowerową północnej części ul. Zwierzynieckiej, na odcinku od ronda Kaponiera do ul. Gajowej. - Docelowo ruch rowerowy zostanie wyprowadzony poza jezdnię, zarówno wzdłuż ul. Zwierzynieckiej, jak i na rondzie Kaponiera dla jadących od ul. Św. Marcin do ul. Zwierzynieckiej. Projekt zakłada budowę sygnalizacji świetlnej (rowerowej) na przejazdach rowerowych przez rondo Kaponiera. Dwukierunkowa droga wzdłuż ul. Zwierzynieckiej będzie liczyła dwa metry szerokości, ale z poszerzeniem przy ul. Gajowej i ul. Roosevelta do trzech metrów. Trasa rowerowa wzdłuż ul. Św. Marcin oraz w obrębie ronda Kaponiera zostanie wyznaczona czerwonym malowaniem - tłumaczy spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- Od 2 listopada kierowcy i rowerzyści zmierzający w kierunku ul. Zwierzynieckiej od mostu Uniwersyteckiego na pierwsze zmiany natkną się już przed wjazdem na rondo Kaponiera, gdzie pas przeznaczony dla ruchu rowerów zostanie przeniesiony ze skrajnego prawego, służącego innym pojazdom do prawoskrętu, na pas do jazdy na wprost - dodaje w swoim komunikacie PIM.

Prace mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2022 roku. Do tego momentu rowerzyści muszą korzystać z objazdupołudniową stroną ul. Zwierzynieckiej, a także ul. Mickiewicza i Słowackiego. Za rondem Kaponiera uczestnicy ruchu zmierzający w kierunku ul. Mickiewicza będą mogli korzystać wyłącznie z jednego, lewego pasa ruchu, ograniczając prędkość do 30 km/h. W czasie prowadzenia robót nie będzie możliwości przejazdu rowerem przez ul. Zwierzyniecką tuż za rondem Kaponiera oraz skorzystania z miejsc parkingowych zlokalizowanych między ul. Mickiewicza i ul. Gajową.

- Piesi po północnej stronie ul. Zwierzynieckiej, na odcinku od ronda Kaponiera do ul. Zeylanda, będą mogli poruszać się przeznaczonym dla nich ciągiem, a za ul. Zeylanda będą musieli przenieść się na chodnik po przeciwległej stronie ulicy. Nieczynne będzie przejście dla pieszych przez ul. Zwierzyniecką przed skrzyżowaniem z ul. Gajową. Tymczasowe przejście zostanie wyznaczone za tym skrzyżowaniem - podsumowuje PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro