Reklama

Co powstanie przy ulicy Roosevelta? Miasto ogłasza konkurs na zagospodarowanie 13 hektarów w centrum Poznania

fot. UMP / W. Broda
fot. UMP / W. Broda

Konkretnie chodzi o teren pomiędzy Mostem Uniwersyteckim i ulicą Libelta.

- Konkurs jest otwarty i dwuetapowy. Mogą się do niego zgłosić architekci i urbaniści, którzy będą mieli okazję przedstawić swoje pomysły na zagospodarowanie około 13 hektarów w samym centrum Poznania. Uczestnicy drugiego etapu mają zagwarantowane wynagrodzenie w wysokości 10 tys. zł. Najlepsze prace zostaną ponadto nagrodzone. Pula nagród wynosi 60 tys. zł - wyjaśniają urzędnicy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Zadaniem uczestników konkursu będzie połączenie w jak najlepszy sposób Jeżyc ze Starym Miastem. - Projektowane rozwiązanie powinno brać pod uwagę zabytkowe sąsiedztwo po wschodniej i zachodniej stronie torów kolejowych. Jednocześnie z uwagi na liczne ograniczenia, wynikające ze zlokalizowanych tam obiektów infrastruktury technicznej, zaproponowane rozwiązania muszą uwzględniać rentowność nowych inwestycji - mówi Piotr Sobczak, Architekt Miasta. - Konkursem objęto tereny, które przez lata przeznaczone były pod komunikację kolejową i kołową, stanowiąc wyraźną granicę, początkowo pomiędzy miastem i otaczającymi wsiami, a wraz z rozwojem Poznania pomiędzy miastem a osiedlami. Od początku teren ten był niedostępny dla mieszkańców, korzystających wyłącznie z mostów. W XXI wieku zlikwidowano tory odstawcze i wprowadzono tory tramwajowe Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, uzyskując wolną przestrzeń. Dostęp mieszkańców do tego terenu jest jednak ograniczony ze względów bezpieczeństwa - dodaje.

Wnioski o udział w konkursie można składać do 10 listopada. Równocześnie trwać będzie konkurs dla studentów. Wyniki mamy poznać w lutym przyszłego roku. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro