Reklama

Od wtorku spore utrudnienia na Szczepankowie. Potrwają 3 miesiące

fot. ZDM
fot. ZDM

Przy ulicy Ługańskiej zacznie powstawać ciąg pieszo-rowerowy.

Ciąg ma mieć minimum 3 metry szerokości i powstanie po południowej stronie ulicy. - Inwestycja obejmie również przebudowę istniejącej linii elektroenergetycznej oraz sieci wodociągowej i kanalizacji. Przystanek autobusowy "Ługańska" przesunięty zostanie w stronę ul. Ostrowskiej (na odcinek pomiędzy ul. Bodawską i Iłowską). Wykonane będą również indywidualne zjazdy na posesje sąsiadujące z drogą. Koszt budowy wyniesie ponad 620 tysięcy złotych - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Prace oznaczają spore utrudnienia dla kierowców. I to dosyć długie. Roboty zaczną się we wtorek, 2 listopada, i potrwają do końca stycznia 2022 roku. - W pierwszym etapie prac ul. Ługańska będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Szczepankowo do ul. Ostrowskiej. W tym czasie ul. Rodawska i Skibowa będą jednokierunkowe w kierunku ul. Szczepankowo, a ul. Iłowska i Bodawska będą ulicami bez wjazdu w ul. Ługańską w rejonie powyższych wlotów. Objazd wyznaczono ulicami: Ostrowską, Rodawską, Skibową i Szczepankowo, a dla ul. Michałowo - ulicą Stewnicką - dodaje. W kolejnym etapie na ulicy Ługańskiej przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy, a piesi poruszać się będą drugą stroną ulicy.

Drogowcy apelują do kierowców, o zabranie samochodów z miejsc, w których obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Pasażerowie komunikacji miejskiej będą natomiast musieli korzystać z tymczasowych przystanków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro