Reklama
Reklama

Ostatnie dni darmowego parkowania na Śródce, Ostrowie Tumskim i Zagórzu

fot. ZDM
fot. ZDM

Przypominamy, że od 2 listopada zacznie tam funkcjonować Strefa Płatnego Parkowania. Trwają ostatnie prace.

Celem jest uporządkowanie parkowania w tym bliskim centrum i chętnie odwiedzanym przez turystów rejonie. Niestety parkowanie często odbywało się kosztem innych użytkowników dróg. Zastawione chodniki, przejścia dla pieszych i skrzyżowania stanowiły potencjalne niebezpieczeństwo wystąpienia wypadków lub kolizji - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Dlatego już przed rokiem, na wniosek lokalnej społeczności, wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. Teraz przyszedł czas na uruchomienie SPP - dodaje.

Strefa obejmuje obszar ograniczony od północy torami kolejowymi, od wschodu ul. Podwale, od południa ul. Wyszyńskiego do mostu Mieszka I, następnie rzeką Cybiną i kanałem rzeki Cybiny w kierunku południowym aż do połączenia z rzeką Wartą i od zachodu rzeką Wartą.

Strefa w tej części Poznania będzie "zwykłą" strefą płatnego parkowania, a więc funkcjonującą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Za pierwszą godzinę trzeba będzie zapłacić 3,50 zł, za drugą 4,20 zł i 4,90 zł za trzecią (kolejne znów 3,50 zł).

Zgodnie z regulaminu strefy osoby zameldowane na terenie objętym płatnym parkowaniem mogą zakupić identyfikator parkingowy mieszkańca po preferencyjnej cenie - 30 zł na miesiąc za pierwsze auto (przy czym mogą skorzystać z promocji, czyli 120 zł za rok). Upoważnia on do parkowania pojazdu na wszystkich ulicach obejmujących dany sektor. Takim pojedynczym sektorem będzie Ostrów Tumski, Środka i Zagórze - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro