Reklama
Reklama

Miasto zapewnia pomoc osobom poszkodowanym w pożarze z ulicy Akacjowej

fot. Maciej Szefer / WTK
fot. Maciej Szefer / WTK

Ewakuowano 5 rodzin.

- Natychmiast po otrzymaniu informacji o tragicznym zdarzeniu w budynku przy ulicy Akacjowej w Poznaniu na miejscu pojawili się pracownicy socjalni wildeckiej filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wszystkim poszkodowanym oferujemy wsparcie psychologiczne i pomoc materialną. Ustaliliśmy, że ewakuowanych zostało pięć rodzin, łącznie 20 osób - wyjaśnia Bogna Kisiel z MOPR.

- Poszkodowanym przysługuje zasiłek celowy z tytułu zdarzenia losowego. Pieniądze na żywność czy odzież jesteśmy w stanie przelać na konto jeszcze dzisiaj - mówi Teresa Matysiak, kierownik wildeckiej filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. - Zapewniamy również pomoc psychologiczną. Jej udzielenie zależy od zgody zainteresowanych - dodaje.

Tylko jedna z ewakuowanych rodzin trafiła początkowo do ośrodka w Chybach, ale i ona, podobnie jak pozostałe, jest już u swoich bliskich. - Pracownicy socjalni z każdym poszkodowanym usiłują nawiązać kontakt, by poinformować ich o możliwości uzyskania wsparcia i aby zebrać informacje, jakiej pomocy oczekują - podkreśla Bogna Kisiel. Do tej pory nie udało się skontaktować z jedną ewakuowaną osobą.

Przypomnijmy, że w wyniku pożaru w kamienicy przy ulicy Akacjowej, do którego doszło ostatniej nocy, zginęła 8-letnia dziewczynka, a trzy kolejne osoby zostały ranne. Trwa wyjaśnianie okoliczności tej tragedii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro