Reklama
Reklama

Para z Wielkopolski wyłudzała pobyty w luksusowych hotelach. Okradali pokoje w towarzystwie 2,5-letniego, zaniedbanego dziecka

Zdjęcie ilustracyjne | fot. hpgruesen / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. hpgruesen / pixabay.com

Zatrzymali ich policjanci z Zakopanego.

- Tatrzańscy policjanci w sierpniu otrzymali zgłoszenia dotyczące pary, która oszukała kilku właścicieli luksusowych hoteli, nie płacąc za pobyt jednocześnie okradając pokoje z ich wyposażenia. Łupem dwudziestolatków stały się ręczniki, radia, konsole do gier, a nawet suszarki do włosów, które jak się później okazało, zastawiali w lombardach - wyjaśnia małopolska policja. - Zakopiańscy hotelarze zgłaszali wysokie straty związane z ich pobytem, sięgające nawet 2 - 3 tysięcy złotych. Metoda ich działania za każdym razem była taka sama. Para przed zbliżającym się końcem pobytu "po cichu" szukała innego drogiego hotelu, po czym przeprowadzała się korzystając dalej z wszelkich udogodnień i atrakcji w nowym miejscu - dodaje.

Choć para opuściła Zakopane, wciąż ich szukano w całej Polsce. 24 października policjanci wpadli na trop oszustów w Katowicach. - Poszukiwania w mieście trwały kilka godzin przy udziale śląskich policjantów (oszuści zdążyli opuścić hotel). Rozpoczęły się poszukiwania na ulicach Częstochowy, gdyż jak ustalili śledczy to tam oszuści wyjechali w środku nocy. Ostatecznie całkowicie zaskoczona para wpadła w ręce tatrzańskich policjantów 25 października, podczas przeprowadzki do nowego hotelu w Częstochowie.

Jak przyznają funkcjonariusze, para miała pod opieką 2,5-letnie dziecko, które było zaniedbane. - Dziecko było brudne, głodne i w pieluszce niezmienianej od kilkunastu godzin, a jeden z rodziców najprawdopodobniej był nietrzeźwy. Bulwersujące dla policjantów było oświadczenie jednego z rodziców, że dziecko nie mogło być głodne, bo przecież "miało słodyczy pod dostatkiem". Konieczna była pilna interwencja sądu rodzinnego, który podjął decyzję o ustanowieniu pieczy zastępczej przekazując maluszka już pod właściwą opiekę - podkreślają policjanci.

Para została przetransportowana do "hotelu o niższym standardzie", a konkretnie do aresztu w Zakopanem. 22-latek i 20-latka z Wielkopolski będą odpowiadać za wyłudzenie pobytu i atrakcji hotelowych w siedmiu hotelach w Zakopanem oraz prawdopodobnie kilkunastu innych hotelach w Polsce. Grozi im do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro