Reklama
Reklama

Volkswagen Poznań dogadał się ze związkiem zawodowym Solidarność. Będzie podwyżka

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

Ale nie tylko o pieniądze chodziło.

- Porozumienie podpisane w dniu 26 października 2021 r. pomiędzy zarządem Volkswagen Poznań, a OM NSZZ Solidarność obejmuje działania na lata 2022 - 2023 na dwóch płaszczyznach: czasu pracy i wynagrodzeń - wyjaśnia Patrycja Kasprzyk z Volkswagen Poznań.

W przypadku czasu pracy, pojawi się szereg rozwiązań, z których pracownicy będą mogli skorzystać w sytuacji postojów lub przerw produkcyjnych. - Są to konta "plus" i "minus", na których gromadzić można godziny i dni nadliczbowe z myślą o ich odbiorze w sytuacji przestoju, jako rozwiązania indywidualne i kolektywne; dni wolne za pracę w soboty i w dni harmonogramowo wolne; dni wolne do odbioru za każde 100 wypracowanych nadgodzin oraz wykorzystanie urlopów lub na wniosek pracownika innych rozwiązań wynikających z przepisów prawa pracy oraz regulacji wewnętrznych w Volkswagen Poznań - wymienia. Dodatkowo zakład zagwarantował, że do stycznia 2024 będzie zatrudniać 8500 pracowników.

Negocjacje dotyczyły także kwestii wynagrodzeń na lata 2022 - 2023. - W myśl podpisanych dokumentów, od 1 stycznia 2022 r. nastąpi wzrost płac w tabeli wynagrodzeń o 5% i dalej, od 1 stycznia 2023 r. o kolejne 3,7%. Ponadto uzgodniono, że na najbliższe dwa lata utrzymane zostaną premie i dodatki obowiązujące w roku 2021 - dodaje Kasprzyk. - Sytuacja gospodarcza, w tym obserwowany w ostatnich miesiącach wzrost poziomu inflacji w naszym kraju oraz zobowiązania wynikające z wcześniejszych uzgodnień z OM NSZZ Solidarność skłoniły nas do podjęcia rozmów o waloryzacji tabeli płac - wyjaśnia Agnieszka Olenderek, członek zarządu Volkswagen Poznań odpowiedzialna za obszar finansów, zakupów oraz IT. - Dzięki zawartemu teraz porozumieniu, przez następne dwa lata wynagrodzenia naszych pracowników będą sukcesywnie rosnąć, a wypracowane rozwiązania z zakresu elastycznych form czasu pracy zapewnią nam stabilność zatrudnienia, płac oraz przewagę konkurencyjną - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro