W weekend otwierają poznański park iluminacji!
Powstał na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego.
"Magiczny las" powstał w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Warmińskiej. Parki iluminacji to coraz popularniejsze zimowe atrakcje tworzone na przykład na terenie ogrodów dendrologicznych i botanicznych. Zimą ruch turystyczny w takich miejscach zamiera. Iluminacje są więc szansą na przyciągnięcie gości. Za pomysłem stworzenia parku iluminacji w Poznaniu stoi firma Topacz Investments z Wrocławia, która w ubiegłym roku zorganizowała Park Iluminacji na Zamku Topacz.
Już wiadomo, że atrakcje zostanie otwarta w najbliższy weekend. Otwarcie będzie trwać cztery dni - zacznie się w piątek i potrwa do poniedziałku włącznie. - Poznając drzewa różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi - zapowiadają twórcy. - Wraz z pracownikami Ogrodu zadbaliśmy też o warstwę edukacyjną atrakcji - w czasie spaceru będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących drzew rosnących w Ogrodzie, podanych w przystępny sposób zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych pasjonatów dendrologii. Oprócz blisko kilometrowej ścieżki "Magicznego Lasu" przygotowane będą także punkty gastronomiczne i dodatkowe świetlne atrakcje dla dzieci - dodają.
Co oczywiste, zwiedzanie parku odbywać się będzie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Ponieważ w weekend przestawiamy czas, godziny wstępu będą różne. - W pierwsze dni po otwarciu (w piątek i sobotę) park iluminacji pozostanie otwarty od godziny 17:40 do godziny 21. Następnie od 31.10 (niedziela) park będzie otwarty od 16:40. Ostatnie wejście odbywa się o godzinie 20.
Do parku iluminacji nie można wejść z psem. Średnia długość zwiedzania będzie wynosić około 90 minut. Zapewniono parking dla zwiedzających przy ulicy Warmińskiej. Wstęp będzie biletowany, cen jeszcze nie podano. Z nieoficjalnych informacji wynika, że za wejście trzeba będzie zapłacić od 19 złotych.
Parki iluminacji to czasowa atrakcja. Będzie można po nim spacerować do lutego 2022 roku.
Najpopularniejsze komentarze