Reklama
Reklama

Kolejna rozprawa w powtórnym procesie Adama Z. Przesłuchania nowych świadków czy mowy końcowe?

fot. WTK / archiwum
fot. WTK / archiwum

We wtorek w Sądzie Okręgowym odbędzie się kolejna rozprawa w powtórnym procesie Adama Z. w sprawie Ewy Tylman.

Ostatnia rozprawa w powtórnym procesie Adama Z. odbyła się w sierpniu. Choć spodziewano się wówczas mów końcowych, a być może nawet wyroku, ostatecznie sąd zdecydował o przyjrzeniu się "tajemniczym SMS-om". Paczka z telefonami, na których znalazły się SMS-y trafiła do sądu w maju. Z wiadomości ma wynikać, że osoby, które korespondowały, mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci Ewy Tylman. Kluczowe miało być ustalenie autorów wiadomości. Jeśli w ciągu ostatnich tygodni ustalono, kto wysyłał SMS-y, być może we wtorek osoby te będą przesłuchiwane.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2019 roku zakończył się trwający ponad 2 lata proces Adama Z., który prawdopodobnie jako ostatni widział Ewę Tylman żywą. Choć mężczyźnie zarzucano zabójstwo z zamiarem ewentualnym, ostatecznie sąd uznał, że brakuje dowodów, które wskazywałyby na jego winę. Sprawa jednak na tym się nie skończyła. Od wyroku odwołała się prokuratura i pełnomocnicy rodziny ofiary. Prokuratura domagała się dla Adama Z. 15 lat więzienia, a rodzina kobiety dożywocia. Równocześnie domagano się ponownego procesu. Sąd Apelacyjny już w styczniu uchylił wyrok uniewinniający mężczyznę i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Zdaniem sądu Adam Z. powinien odpowiadać za nieudzielenie pomocy tonącej Ewie Tylman. Sędzia wskazywał, że w momencie, gdy kobieta wpadła do wody, Z. miał to widzieć i uciec.

Najpierw ponowny proces miał ruszyć 3 listopada 2020 roku. Termin jednak zmieniono na 10 grudnia. I w grudniu proces nie rozpoczął się. Przez nieobecność sędziego. Pierwsza rozprawa odbyła się dopiero 18 marca 2021 roku. Adam Z. ponownie zapewnił, że jest niewinny.

  • Aktualizacja
    wtorek, 26.10.2021 r., godz. 09.54
    Aktualizacja
    wtorek, 26.10.2021 r., godz. 09.54
    Wtorkową rozprawę odwołano.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro